انگیزه ما در مورد محصولات مان، خدمات و تمام کاری که در جامعه میکنیم ما را هیجان زده می‌کند

s

قهوه و پوکی استخوان

قهوه و پوکی استخوان

آیا قهوه عاملی است برای از بین بردن کلیسم های استخوان بدن و به پوکی استخوان کمک می‌کند؟

در بعضی از مطالعات پژوهشگران به ارتباطی بین نوشیدن زیاد قهوه و مقاومت کم استخوان‌ها در مقابل شکستگی پی بردند و در بعضی مطالعات دیگر چنین ارتباطی یافت نشد.

دکتر رابرت رکر مدیر مرکز تحقیقات دانشگاه کایتون در اوماها گفت:”این قضیه به‌هیچ‌وجه نگران‌کننده نیست.” وی همچنین بر این قضیه تأکید کرد که:”مطالعات گسترده‌ای در ابعاد ملی در کشورهای مختلف صورت پذیرفته و تمام آن‌ها شاهد بر این مطلب است که نوشیدن قهوه هیچ‌گونه ارتباطی با شکستگی استخوان‌ها ندارد.”

به‌عنوان‌مثال یک گروه سوئدی با مطالعاتی بر روی ۶۱۰۰۰ خانم که در مدت‌زمانی قریب به ۲۰ سال انجام شد، نتیجه گرفتند که مصرف روزانه چهار فنجان قهوه با کاهش اندک تراکم استخوان ارتباط دارد اما این به معنای مقاومت کم‌استخوان در برابر شکستگی نبود.

در سال جاری مقاله‌ای مبتنی بر یک بررسی جامع و سیستماتیک در مجله Food and Chemical Toxicology منتشر شد که حاکی از این مطلب بود که حتی نوشیدن هشت فنجان قهوه در روز نیز برای افراد بالغی که میزان کافی از کلسیم را دریافت می‌کنند، تأثیری بر کاهش مقاومت استخوان‌ها در مقابل شکستگی ندارد.

بر اساس توصیه‌های موسسه ملی بهداشت جهانی، زنان بین ۵۱ تا ۷۰ ساله به‌طور میانگین به ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم نیاز دارند، این در حالی است که این عدد برای مردان چیزی نزدیک به ۱۰۰۰ میلی‌گرم است.

حالا این سؤال مطرح می‌شود که آیا نوشیدن قهوه منجر به کاهش کلسیم می‌شود؟ دکتر Connie، استاد تغذیه در دانشگاه بوردو و مشاور علمی درزمینهٔ داروهای مکمل گفت:”این مطلب که هرچه افراد میزان بیشتری از کافئین را دریافت کنند، کلسیم دفع شده از طریق ادرار آن‌ها نیز افزایش میابد کاملاً صحیح است. هرچند که افراد به همان میزانی که از طریق ادرار خود کلسیم دفع می‌کنند، می‌توانند از منابع مختلف آن را دریافت نمایند.”

بنابراین تنها مصرف‌کنندگان قهوه‌ای که باید نگران این مسئله باشند کسانی هستند که پس از هر بار دفع کلسیم اقدامی مبنی برجذب دوباره و بیشتر آن نمی‌کنند.

Comments

  • Janet Hopkins
    آوریل 24, 2018
    reply

    Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum. Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id

Post a Comment