انگیزه ما در مورد محصولات مان، خدمات و تمام کاری که در جامعه میکنیم ما را هیجان زده می‌کند

a

درباره قهوه سووان

معرفی SWAN COFFEE

s

از کوه های آبی و زیبای Nilgiris و مناظر نفس گیرِ Coorg ترکیباتی مَسحور کننده از قهوه ، غنی از میراث طعم وعطر به ارمغان آورده ایم.

یکی از مشهورترین برند های قهوه اسپرسو در هند SWAN COFFEE است.

این بیوگرافی در مورد تلاش ها، مهارت ها و تکنیک های قدیمی و نوین توسط متخصصان این برند است که برای ساختن هر ترکیب، منحصر به فرد و متفاوت است.

این شرکت در سال  1960 یعنی یازده سال قبل از افتتاح اولین کافی شاپ استارباکس توسط سوهاس دروانکا در روستای بنر گاتا در حوالی شهر بنگلور در ایالت کارناتاکا هند تاسیس و با یک کارگاه سنتی روست قهوه شروع بکار کرد.

در آن زمان فقط مصرف روزانه ی کافی شاپ های محلی را در شهر بنگلور تامین می‌کرد.

اما در مدت زمان بسیار کوتاهی آنها از دیگر شهرهای هند هم سفارشاتی را دریافت کردند و در کمتر از 10سال تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های روست وتولید قهوه درهندوستان شدند

در سال 1994 پسر وی چَندان دَروانکا کارخانه را گسترش داد و با صادرات به کشورهای اروپایی آن کسب و کار خانوادگی را وارد عصر جدیدی از تجارت کرد.

در ابتدا محصولات خود را بصورت دانه روست شده در بسته های 20 کیلوگرمی و مقاوم در برابر رطوبت و اکسیژن به کشور های اروپایی و بعد به کشور های عربی حاشیه ی خلیج فارس صادر می‌کردند.

قهوه هند بخاطر رشد در سایه و همچنین رشد در کنار درختان ادویه همچون جوز هندی، میخک صدر پر، هِل، دارچین، زنجبیل و فلفل سیاه با عطر و طعمی مثال زدنی بسرعت جایگاه خود را در صنعت قهوه در اروپا و خاورمیانه پیدا کرد.

این دستاورد بزرگی برای صنعت قهوه هند و شرکت آقای چندان دروانکا بود.

آقای چندان در سال 2000 به منصب رئیس کل دپارتمان قهوه هند رسید، او همچنین جزو ده داور برتر مسابقات باریستای جهانی بود.

در سال 2008 با شراکت و سرمایه گذاری شرکت SWAN GROUP TRADING با مالکی ایرانی بنام امیرعیدی که در صادرات دانه سبز قهوه و چای در بنگلور فعالیت می‌کرد

برند SWAN COFFEE را بنیان گذاری کردند.

اساس و مسیر آینده ی برند خود را بر پایه ی تولید قهوه یSingle origine (تک خواستگاه) در صنعت قهوه پایه ریزی کردند.

 مأموریت اختصاصی آنها ارتقاءِ بهترین کیفیتِ دانه های غنی از عطر و طعم عربیکا و دانه های مکمل کننده ی تلخ تر و کافئین دار ترِ ربوستا برای هر ترکیب و ایجاد ترکیباتِ قوی و ظریف بود.

برند سووآن کافی با نوآوری در سیستم اَلَک یا جداسازی دانه های سبز قهوه و استفاده از دستگاه های دیجیتالی و فوق پیشرفته، حرفه ی خود را به بالاترین سطح از دقت و کیفیت رسانده است .

در این روش آنها دو معیار برای جداسازی دانه ها اعمال می‌کنند.

سایز و وزن

s

مرحله اول : جداسازی دانه ها بر اساس سایز یکسان میباشد

مرحله دوم : و اما مهم و متمایز کننده ، اَلَک دانه ها بر اساس وزن میباشد که توسط دستگاه های اَلَک دیجیتال انجام می‌شود.

به این شکل که اگر وزن دانه ای با سایز و خواستگاه یکسان بیشتر از دیگری باشد بدین معناست که آب بیشتری در دان وجود دارد و دان نارس میباشد.

این فرآیند مکانیزه در نهایت به قهوه ای یکدست روست شده منتج می‌شود و معنای واقعیِ اسپشالیتی را به قهوه می‌دهد .

در حال حاضر مدرن ترین کارخانه روست و بسته بندی قهوه در هند متعلق به این کمپانی میباشد.

در سال‌های 2016 و 2017 این شرکت موفق به دریافت جایزه Global food and drink designer شد.

امروزه محصولات این برند به کشور های اروپایی آلمان، اسپانیا، اتریش، اکراین، بلغارستان و در آسیا به کشور های کویت، قطر، عمان، عراق و ایران صادر می‌گردد.

دانه های ما، با میزبانی تکنولوژیِ بالا و گذراندن مراحل تولید، روست و در نهایت ترکیب می شوند تا اصالت طعم و طراوت را همانطور که قبلا توسط روستر های متخصص ما آزمایش شده بود، به ارمغان بیاورند.

حتی پس از گذشت یک دهه ، هر یک از ترکیب های ساخته شده بدست متخصصان ما، زندگی می کنند،

برای گفتنِ یک داستان

با نوشیدن هر جرعه، به مزارع Nilgiris و Coorg سفر کنید و طعم و عطر بهترین دانه های هر منطقه را تجربه کنید